Webáruház
1–12 termék, összesen 204 db
MAgnolia concinna ‘Liliput’ – Liliput törpe liliomfa Újdonság !
A Magnolia concinna faj talán a nálunk is elterjedt 'Sunrise' fajta miatt ismerős lehet . Mi a Green Damond nevű fajtájáról jutottunk hozzá nagybb mennyiségű csíraképes maghoz , majd szépszámú utódhoz. Már az első években felfigyeltem egy apró, szabályos gömb formájú bokrot növesztő példányra, Ezen a negyedik évtől egyre több apró virág jelent meg, amik eleinte a fajra jellemző módon zöldesfehér színűek, majd idővel teljesen kifehérednek, A növény saját gyökerén , enyhén meszes szántóföldön 8. évében érte le 1 m-es átmérőt, Azt gondolom , hogy a LIliput fajta kategóriát alapított a Magnóliák között. Törpe növésű, szabályos formájú, relatíve igénytelen , de a nyári öntözést meghálálja. .
Magnolia x ‘Cirmi’ – Cirmi liliomfa ÚJDONSÁG!
A Plantheon diszfaiskola ezen új fajtája a híres Sunsation fajta utóda. Növekedése saját gyökéren , enyhén meszes szántó földön is kielégítő, sűrű lombozatú, közepesen lassú fejlődésű, bokor természetű. Hasonlóan az anyafajtájához későn , elhúzódóan és nagyon gazdagon virágzik. A virágok világossárga alapszín mellett sok rózsaszín árnyalatot is mutatnak és a fajta fő jellegzetessége a feltűnő és szabályos rózsaszín csikozottság, ami kivételes tulajdonság az eddig ismert fajtaválasztékban . A galéria képeken is látható temérdek bimbó, és változatos bimbó méret biztosítéka a gazdag és hosszú virágzási periodusnak.
Magnolia x ‘Late Date’ – Late Date kései hibrid liliomfa ÚJDONSÁG!
Erős növésű, törzses fa kialakítására alkalmas új hibrid fajta a Plantheon faiskola nemesítő műhelyéből . A anyafajta a M. x brookliniensis Yellow Bird, és ez az utóda teljes mértékben hasonlít is rá ,ami a növény habitusát és egyéb számos jó tulajdonságát illeti. Így tehát ez is jó mésztűrésű, liszthatmatra mérsékelten fogékony , egyenes sudaras koronát nevel, és egészen későn kezd virágozni , nagy valószínűséggel elkerülve ezzel a kései fagyokat. (A beporzó fajtában nem vagyok biztos de mivel a hosszú karcsú bimbó valamilyen liliflora típusra utal és mivel van is egy kisebb erdőnk a közelben a Betty fajtából , így hát erre gyanakszom .) A Late Date ( jelentése: kései randevú) fajta virága azonban egészen meglepő mértékben más, mint a sárga virágú anyafajta esetében! Először is a virágbimbók karcsúak elegáns formájúak és hosszabbak , színük pedig az időjárás függvényénem ciklamen -és lazacrózsaszin között váltakozhat. A virágzás nagyon kései, lefolyása elnyújtott az utolsó virágok a lomblevelekkel megjelenésével együtt nyílnak ki. Ezt a fajtát elsősorban azoknak ajánlom , akiknek fontos a virágnyílás biztonságos lefolyása , teszik a finom sárgás -rózsaszin színárnyalat és nagyobb , árnyékadó fát szeretnének felnevelni , .
Díospiros kaki ‘Tipo’ – Tipo ébenszilva ( kaki “szilva”)
Öntermékeny kisméretű mediterrán fa, melynek fagytűrése régóta bizonyított. Rendszeresen és bőségesen terem. Fanyar termései utóérést követően fogyaszthatók . A gyümölcs az áruházak egzotikus gyümölcsei között , különböző nevek alatt mindenki számára ismerős lehet. A növény maga, jelentéktelen virágai ellenére igen dekoratív, lévén jó évjáratban gyönyörű őszi lombszíneződése, és fán lógó termés tömege is látványos . A Tipo fajta igen nagy gyümölcsű, kissé kupos alakú, természetesen magtalan!
Cistus x purpureus – rózsaszín sziklarózsa ÚJDONSÁG!
Akit jósora tavasszal vezet a mediterrán térségbe élvezheti a virágba borult sziklás hegyoldalak látványát. A Cistusok ilyen helyen élnek. Alacsony, fásodó, heverő szárú törpecserjék. Virágzásuk gazdag és látváyos, másik figyelemre méltó tulajdonságuk, hogy nagyon bírják a szárazságot és a meleget. A hidegt más nem annyira , ezért hazai elterjedésúk kissé korlátozott. Több szép fajt és fajtát próbáltunk már meghonosítani , de előbb vagy utóbb, mind elkopott, kivéve ezt az egyet , ami viszont szinte kiirthatatlannak tetszik . Igen ellenálló , ezüstös levelű, erős dús növekedésú, kíváló talajtakató növény lehet száraz meleg helyeken. Széles leveleivelnek látványa egész évben kontrasztos a levendulás, rozmarigos, yukkás társaságban , ahová való .
Ceiba speciosa – brazil hernyóselyemfa ÚJDONSÁG !
HA valami, akkor ez a szubtrópusi növény igazi kuriozum a hazai dísznövény kínálatban! A brazil hernyóselyemfa virágzása nagyon látványos, a tenyérnyi rózsaszinű virágok kora tavasszal még lombfakadás előtt nyílnak, majd az öklömnyi tokterméseiből hernyóselyemre hasonlító pamacsok bújnak elő egy-egy borsónyi fekete magot cipelve magukkal. A Ceiba lombhullató növény, akár nagyra is képes megnőni , és a wikipedia adata szerint -7 C-ig tűri a fagyot. Levelei tenyeresen összetettek, vastagabb ágain idővel tüske szerű kinövések képződnek . Hosszútávú személyes tapasztalatunk még nincsen ezzel különleges újdonsággal . Azoknak ajánlom, akik szeretik a kihívásokat , nagyon védett kerti helyet vagy fagymentes teleltetést ( fényre télen nincsen szükség ) tudnak biztosítani a fának .
Magnolia kobus – kobói liliomfa
A liliomfák között hazánkban a legismertebb, igénytelenként számon tartott faj a japán Kobo szigetről származó M. kobus. Sok nagy és idős példány bizonyítja országszerte, hogy a köztudattól eltérő kedvezőtlenebb körülmények között is szépen díszlik. A M. kobus nagy termetű , terebélyes koronát nevelni képes árnyékadó faként is számításba jöhet, de mégsem nő elviselhetetlenül nagy méretűre , ami egy házi kertben már problémát vagy kárt okozhatna. Ez a faj egyike a legmésztűrőbb változatoknak! Jó termőképességű, kb 7,5 pH kémhatású talajokban is, kifogástalanul fejlődik . Virágai a szépségversenyben nem szerepelnek az élmezőnyben, de a lombtalan koronát ellepő egyszerű fehér virágok nyílása , mégis csak ünnepnek számít március végén, vagy április elején. Hazai viszonyok között is bőségesen szokott csíraképes magot teremni, ezért szinte mindig magoncokat lehet, relatíve olcsón vásárolni . Ezeknek a növényeknek legalább 5-6 év fejlődés szülséges az első virágok megjelenéséig , de attól fogva rendszeresen és bőségesen virágzik . Az ivaros szaporítás miatt egy egyes példányok tulajdonságaiban kisebb eltérések lehetnek. Vonatkozik ez a virágok alakjára , árnyalatára, de a lombozatra is . pl.: a megosztott fényképen egy extra pirosan kihajtó példány látható, de ez a szín is elzöldül a nyár során.
Sale! 11 600 Ft 9 800 Ft Kosárba teszem
Geranium macrorrhyzum x 8 – illatos gólyaorr x 8 db csomag
Igénytelen árnyéktűrő évelő növény. Levei megdörzsölve jellegzetes szagúak ,de nem ezért szeretjük! Nálunk magas fenyők alatt is szépen megél és töve szabályos zárt párna formájú, teljesen elnyomja maga altt a gyomnövényeket , virázásban pedig felülmúlja a legtöbb árnyéki évelőt .
Berberis thumbergii ‘Orange Ice’ ” M” – Orange Ice japán borbolya M méret ÚJDONSÁG!
Az utóbbi évek legfeltünőbb, legszínesebb japán borbolya nemesítése. Egyszerre arany és piros lombozata úgy vírít mint ha egy folyton virágzó bokrot látnánk. Ez a szín valószínűtlenül élénk , nehéz elhinni hogy valóságos, pedig de! Kis méretű, kissé oszlopos hajtásrendszerű, lombhullató bokor, ami télen sem hagy élmény nélkül . Élénk piros bogyói sokáig a bokron maradnak.. Díjnyertes újdonság a lengyel Szewczyk faiskolából, ilyen nagy méretben még mindig csak nálunk kapható!
Iris ensata ‘Rose Queen’ – Rose Queen japán mocsári nőszirom
Nevében mocsári , ám gyakorlatilag üde öntözött helyen akár szárazfőldi is lehet , ez a kései kivirágzású exotikus nőszírom fajta . Csobogó, kerti tó partjára kevés látványosabb virágzó növény ültethető. Kölönösen fontos érdeme, hogy a vizes élőhelyeken meghosszabítható vele a virág nyílási szezon. A Rose Queen ( rózsa királynő) fajta nevével elelntétben nem rózsaszínű, hanem halvány "orchidea lila" , utalván arra régi helyzetre, hogy a generációmnak a régi klasszikus Cattleyak voltak AZ orchideák. ....
Cercis siliquastrum – európai júdásfa
Bár a júdásfa mediterrán jellegű fa vagy nagyobb bokor , Baranyában gyerekkorom óta ismert , és ültetett növény. Ezzel azt akarom mondani, hogy a fagytűrése bízonyított, és aki valami szokatlan és látványos növényt keres magának számolhat ezzel is.. A judásfa meglepő módon egyféle "bab". Ez azt jelenti, hogy a pillangósvirágúak csalágjába ( Fabaceae) tartozik épp úgy mint a fehér akác , meg a lóhere. Nem csak a virágok szerkezete azonos , hanem a belőlük fejlődő hüvelytermés is. A judásfának van egy , a babok közöt egyedülálló tulajdonsága, nevezetesen, hogy tavaszzal a temérdek virág bimbóját nem vékony, egy éves veszzőkön vagy friss hajtásokon hozza hanem az idősebb fás részeken közvetlenül és bárhol. A rózsaszin. virágok tömege tavaszzal még lombosodás előtt jelenik meg . a jóval később kibúvó levelek jellegzetes vese alakúak semmivel össze nem téveszthetőek. Meleg száraz domboldalakra különösen ajánlom.
Chenomeles x superba ‘Cameo’ – Cameo japánbirs
Erős a verseny a japánbirsek között a legszebb fajta cím ért , de a Cameo nálam versenyben van a dobogóért! Ennek a fajtának a bokra inkább lapos, mint magas, levelei üde világoszöldek , sok és nagy méretű virága pedig meleg lazacrózsaszínűek és teltek !